Siğil oluşumunun çizgi nedeni HPV adı maruz human papilloma virfevkür. Başka bir rapor ile HPV olarak adlandırılan beniâdem papilloma virüslerinin sebep olduğu bir enfeksiyondur. Bahsi güzeşte HPV virüsünün sebebiyleü aşkın türü mevcuttur. Hpv doğrusu Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında bulunan hücreleri etkilemekte ve böylelikle hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine illet evet. Siğiller genellikle insanların ten rengine nazaran oluşmaktadır. Sade dü tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de hak siğil değillerdir. Siğil Kesinlikle Geçer? Normalde siğillerin birçoğu beniâdem vücudu yürekin zararlı olmamakta ve herhangi bir sağaltım uygulanmaksızın tabiatıyla geçebilmektedir. Bununla beraberinde keyifsiz edici olan ya da genital bölgede çıhun siğillerin ise sağaltım edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kabilinden başka cilt hastalıkları ile beraberinde görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, temelı cilt dokunmabana türleri ile karışabileceğinden yaşa bağlı seboreik siğil var ise behemehâl mütehassıs bir cilt doktoruna başvuru edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok zait bulunduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya mirladığında hastalar doktora mirvuruyor ve tanı konuyor. Siğillerin tarafı sıra kaşıntı, yanma ve nezif kabilinden problemler da yaşanabiliyor. Genital Siğil Neden Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok nüshada farklı alt türü bulunuyor ve bu türlerden bazıları hem hanımlarda hem de erkeklerde genital siğillere illet oluyor. Fakat temelı kişilerde siğiller ya da herhangi farklı bir koku de ortaya çıkmayabiliyor. Bir başka deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda cinsî ilişkiye tutmak Çok nüshada partnerle korunmasız ilişkiye yazılmak Seksüel yolla bulaşan farklı hastalıkların kişide olması Bağışıklık sisteminin zayıf olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Haricinde Ne Hastalıklara Usul Açar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla hat açtığı problemlerın başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla beraberinde rahim ağzı kanseri vakalarının majör kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sıkıntı Yaratır Mı? Gebeliğe bağlı ekstra bir sıkıntı meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin temelı bölgelerde olması yerinde doğumda aşırı gerilmeye bağlı kanamalar olur. Özellikle vajinal duvarda bulunan ve ebatları majör olan siğillerde bu dert yaşandaçyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olası Yönetmen? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom tasarrufıdır. Çünkü HPV virüsü cinsî yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek yürekin de cinsî ilişkide kondom kullanılması önem taşıyor. Aynı zamanda bu virüse müteveccih olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Bayanların olabildiğince canlı cinsî yaşama mirlamadan önce aşı yapmış oldurmalarında yarar var. 9 yaş üstü olan kız ve erkek çocuklara aşı örgülması mümkün olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı örgülmadıysa ilerleyici dönemlerde de örgülabilir. 45 yaşına derece olan hanımlar HPV virüsüne müteveccih aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://sanalparabirimi.name.tr/ https://eniyiseouzmani.name.tr/ https://sultangazimarangoz.name.tr/ https://eniyikapadokyaoteli.name.tr/ https://yetkilitamirci.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al